SMART DOOR - OTOMATİK KAPI KARTI

Smart Door donanım olarak 4 bölge motor kontrolü ve yüksek çözünürlüklü enkoder girişi ile motora tam hakimiyet sağlar.

Gelişmiş yazılımı ile seyir rampalarında yumuşak geçiş sağlar ve limit şalter gerektirmeyen algoritması ile kapı hareketlerinde seri fakat sarsıntısız hareketlere olanak tanır.

Kapı operatörünün çalışması için limit şaltere gerek yoktur. Kapı genişliği, kapı açık-kapalı pozisyonları otomatik olarak tespit edilmektedir.

Kumanda panolarına tam entegre çalışabilmesi için “kapı tamamen açıld”ı, “tamamen kapandı” ve “sıkışma algılandı” çıkış sinyalleri verebilir.

Smart Door kapı kartı, yangın asansörü kapılarında kullanıma uygundur.

Yavaş hız sinyal girişi ile uzun süreli fotosel kesmelerinde fotosel sinyali bloke edilerek kapıların yavaş hızda kapatılması sağlanır (Nudging modu).

Elektrik kesilmelerinde 2 adet 12V akü desteği veya harici 24VDC besleme ile katında otomatik açma yapılabilmektedir. Acil besleme tipi, kart üzerindeki jumper ile kolayca seçilebilmektedir.

Akülerin şarjı kart tarafından yapılır. Akü desteğiyle acil kapı açma sonrasında kart uykuya geçerek, akülerin tamamen boşalması engellenir.

Katta sinyali ile asansör kapı açma bölgesinde değilse, akülü kata getirme sistemlerinde kapıların kat seviyesine kadar kapalı tutulması sağlanır.

Kapı sıkışması anında sesli ikaz ile geri açma yapılır. Sıkışma algılanan bölgeden yavaş hızla geçilerek yolcuların ve kapının zarar görmesi engellenir.

Üretici firmalar için motor redüksiyon oranı, enkoder pals değeri, tahrik tekeri çevresi, kaşık bölgesi gibi uygulama esnekliği sağlayan parametreler girilebilir.

Kullanıcı ayarları için santimetre/saniye cinsinden tanımlı hız ayarları ve santimetre cinsinden tanımlı rampa yolları belirlenebilir.

Çalışma sayacı tutulur.